Робота ЦНАПу в 1 півріччі 2020 року

ЦНАП при Балаклійській районній державній адміністрації

Кожен з нас з самого народження отримує купу документів.  Спочатку це свідоцтво про народження, реєстрацію місця проживання та допомога при народженні дитини, потім ми отримуємо паспорт, посвідчення водія, реєструємо бізнес та оформлюємо права приватної власності або інші речові права, отримуємо безліч дозвільних документів. З метою доступності та зручності для громадян    в отриманні цих документів (адміністративних послуг) були створені Центри надання адміністративних послуг.

Центр надання адміністративних послуг при Балаклійській районній державній адміністрації - це постійно діючий орган Балаклійської районної державної адміністрації, в якому надаються адміністративні послуги через адміністратора шляхом його взаємодії з суб’єктами надання адміністративних послуг

Основні принципи роботи Центру:

пріоритети прав та законних інтересів суб’єкта звернення;

- формування ефективної системи взаємодії суб’єктів надання адміністративних послуг із суб’єктами звернень;

- доступність та зручність отримання послуг;

- інформованість суб’єктів звернень шляхом функціонування постійно діючої системи інформаційного забезпечення, у т. ч. із використанням технологій електронного урядування;

- зацікавленість виконавців у якісному своєчасному наданні відповідних послуг;

- максимальне спрощення технологій надання послуг (мінімальні витрати трудових, матеріальних, часових ресурсів).

Наш ЦНАП працює за принципом відкритого «єдиного офісу». Сучасний ЦНАП - це єдине місце (приміщення), де можна отримати найнеобхідніші адміністративні послуги              у комфортних умовах із зручним графіком прийому громадян. В умовах карантину прийом громадян ведеться без перерви з 08.00 год  до 16.00 год      з понеділка по четвер,    в п’ятницю з 08.00 год до 15.00 год, вихідні:субота, неділя. Поінформованості відвідувачів ЦНАПу сприяє надання спеціалізованих консультацій, інформаційні картки адміністративних послуг та інша інформація у вільному доступі у приміщенні ЦНАПу. Платіжний POS-термінал допомагає заощадити час. Електронна черга забезпечує організованість відвідувачів та упередження скупченості. Відвідувачі можуть скористатись безкоштовним WI-FI.

На сьогодні через ЦНАП надається 102 види адміністративних послуг.  Наші відвідувачі можуть отримати послуги з державної реєстрації прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, громадських об’єднань, послуги з архітектурних  та  земельних питань, послуги дозвільного характеру і послуги  з вклеювання фотографії в паспорт.

На офіційному сайті Балаклійської районної адміністрації створений та постійно актуалізується розділ «Центр надання адміністративних послуг». На головній сторінці ЦНАПу зазначена інформація про ЦНАП, контакти адміністраторів, графік прийому суб’єктів звернень, перелік та реквізити платних послуг, нормативні акти та інше. Завдяки електронним сервісам суб’єкти звернення можуть отримати консультацію, інформацію про перелік необхідних документів для оформлення адміністративної послуги, роздрукувати та заповнити заяву, скоротивши таким чином свій час на отримання адміністративної послуги.

Один із позитивних напрямків розвитку ЦНАПу – замовлення послуг онлайн. Через офіційний сайт http://map.land.gov.ua можна замовити послуги Держгеокадастру   з отриманням результатів у ЦНАПі. Таким зручним способом за 1 півріччя 2020 року скористалися 2553 суб’єктів звернення.

В умовах карантину прийом громадян не зупинявся. Так у  І півріччі 2020 року   до ЦНАПу звернулося 5483 відвідувачів (щомісяця – близько 910 звернень).

Крім цього, мешканці міста активно звертаються за консультаціями, а також отримують результати надання послуг. Усього за консультаціями, оформленням адміністративної послуги, отриманням результату до ЦНАПу звернулося за І півріччя 2020 року приблизно 8 тис. осіб.

Лідером в отриманні адміністративних послуг являються земельні питання.     З початку 2020 року такі послуги отримали понад 3,5 тис. заявників відповідно,     що складає 63,8 % від загального обсягу оформлених адміністративних послуг.

На другому місці за активністю звернень є реєстрація нерухомого майна (1340 послуг, що складає 24,4 %).

Реєстрація бізнесу та послуги ДМС надаються приблизно в однаковій кількості (304 та 374 відповідно)

У звітному періоді в ЦНАПі постійно здійснюється моніторинг якості надання адміністративних послуг . Для висловлення суб'єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання адміністративних послуг, сектор інформування ЦНАПу облаштований відповідною скринькою та книгою відгуків і пропозицій, яка розміщується на видному та доступному місці. Крім того, відвідувачі ЦНАПу після обслуговування висловлюють свою думку від візиту талоном електронної черги за допомогою двох скриньок: "Задоволені обслуговуванням" та "Незадоволені обслуговуванням". Відвідувачі ЦНАПу можуть також оцінити якість обслуговування     та надання адміністративних послуг на офіційному сайті Центру надання адміністративних послуг при Балаклійській райдержадміністрації cnap.balakliya-rda.gov. ua.

Дата публікації: 10:08 04.08.2020